Корзина
215 отзывов
Компания грузоперевозки в Украине, по Миру "Автокаскад Украина"
Вчені створили асфальт, захищений від утворення льоду

Вчені створили асфальт, захищений від утворення льоду

Турецькі вчені розробили особливий багатошаровий асфальт.

07.01.16

Обмерзлі дороги ― глобальна проблема для всіх без винятку автомобілістів, які проживають у країнах, де бувають холодні пори року. Виникнення льоду на поверхні асфальту може призвести до жахливих наслідків для водіїв і пасажирів. Найбільше в даному випадку небезпечний так званий «чорний лід», коли через різницю температур між повітрям і поверхнею траси виникає тонка крижана плівка, а водієві здається, що перед ним просто трохи вологий асфальт. Команда дослідників з Туреччини запропонувала свій варіант вирішення цієї проблеми.

Як правило, з заледенілими дорогами борються одним з кількох класичних способів. Розкидають сіль, що роз'їдає крижану кірку, або посипають дороги піском, щоб збільшити зчеплення між поверхнею і колесами автомобілів. Недоліки цих способів очевидні: сіль і пісок швидко змітаються з поверхні проїжджаючими машинами. Не допоможуть ці методи і в умовах сильних снігопадів, коли хоч посипай дорогу, хоч не посипай, а толку від цього багато не буде.

Турецькі вчені з Університету Коч розробили особливий багатошаровий асфальт, що містить в собі особливий компонент ― сіль калію. Він виступає на поверхню дороги поступово, руйнуючи лід. Тим самим була вирішена проблема з традиційним нанесенням солі на поверхню проїжджої частини. Асфальт самостійно буде позбавляти себе від обмерзання, а коли автомобільні колеса зітруть верхній шар дороги, назовні виступить наступний шар сольового компонента. Ще один компонент, що входить до складу асфальту, це бутадієн-стерольний каучук, який також буде перешкоджати виникненню крижаної плівки на дорозі.

Єдиним недоліком захищеної від льоду дороги є її «недружелюбність» до автомобілів. Сіль калію, як і будь-яка інша сіль, здатна привести до корозії автомобільного кузова. Вчені опублікували результати двомісячних тестів нового асфальту в умовах утворення крижаної кірки, а також ретельно вивчили стійкість нового дорожнього покриття. Тепер їм ще належить досліджувати його вплив на металеві частини автомобілів. Очікується, що такий асфальт вперше ляже на дороги Туреччини протягом кількох найближчих років.

Предыдущие новости
Контакты
 • Телефон:
  +380 (67) 871-55-53, Киевстар
  +380 (66) 487-59-00, МТС
  +380 (93) 000-60-81, Лайф
  +7 (978) 051-06-01, МТС КРЫМ
  +880 (010) 0-53-17, звонки из России беслатные
 • Контактное лицо:
  Клиент Менеджер
 • Адрес:
  в Одессе, в Донецке, в Харькове, в Киеве, в Днепропетровске и в др. городах Украины, Одесса, Донецк, Харьков, Киев. Грузоперевозки Днепропетровск, Запорожье, Николаев, Львов, Черкассы, Днепропетровская область, 49023, Украина
Карта